مدرس شوید | دوره

اهمیت صفحه درباره ما

نکته مهمی که در بیشتر سایتهای ایرانی توجهی به آن نمیشود طراحی صفحه درباره ما یا همان About Us است. اکثر افراد در این بخش مطالبی طولانی و خسته کننده برای کاربر و یا نوشته ای کوتاه و ناقص قرار میدهند که میتواند اعتبار سایت یا شرکت شما را زیر سوال ببرد.

معمولا تصور میشود که کسی به صفحه درباره ما توجهی نکرده و بیشتر به خدمات و محصولات ارائه شده در سایت مراجعه میکنند، این تفکر تا حدی صحیح است ولی زمانیکه قرار است یک بازدیدکننده به مشتری تبدیل شود اهمیت صفحه درباره ما یا درباره شرکت بیش از پیش افزایش می یابد.

بعنوان طراح سایت یا صاحب شرکت تمرکز ما بیشتر بر روی صفحات داخلی سایت و ارائه بهتر محصولات است و این امر موجب کاهش توجه به بخش های اصلی مانند صفحه درباره ما و تماس با ما خواهد شد. در دنیای تجارت امروز، برندها و شرکت های بزرگ در ارتباط با مشتریان و ایجاد احساس شناخت متقابل بسیار موفق عمل کرده اند تا جاییکه شما صاحبان بسیاری از شرکت های بزرگ مانند اپل و گوگل را بخوبی میشناسید و حتی ممکن است زندگینامه آنها را مطالعه کرده باشید.

علاقه شما به خوانندگان و هنرمندان تا حد زیادی مدیون شناخت آنها و اطلاع از زندگی شخصی شان میباشد.

چرا شرکت های بزرگ توجه ویژه ای به ارتباط دوطرفه با مشتریان در طراحی وب سایت دارند؟ ایجاد شناخت از شرکت شما به چه شکلی قابل انجام است؟ طراحی مناسب و ارائه اطلاعات در صفحه درباره ما میتواند اولین قدم شما در این مسیر باشد. در ادامه ۵ نکته مهم برای نوشتن صفحه درباره ما خوب را بررسی می کنیم.

۱. شناخت نیاز و هدف مشتریان

افراد به دلایل مختلفی به سایت شما وارد میشوند و وظیفه شما شناسایی نیاز و هدف آنهاست. بعنوان مثال یک طراح را بررسی میکنیم؛ برای کاربران مهمترین نکات مشاهده نمونه کارها، نرم افزارهای مورد استفاده و سابقه فعالیت یک طراح خواهد بود. مشتریان بدنبال شخصی هستند که مدرک دانشگاهی معتبر، نمونه کارهای مناسب و خلاقیت کافی داشته باشد و بهترین مکان برای ارائه این اطلاعات صفحه درباره ما یا درباره شرکت خواهد بود.

۲. استفاده از ادبیات مناسب

شما باید تشخیص دهید که چه نوع ادبیاتی برای صفحه درباره ما و ارتباط بهتر با مشتریان مناسب است، این امر مستلزم شناخت مشتریان هدف، گروه سنی و زمینه فعالیت شرکت است. ادبیات مناسب در صفحه درباره ما میتواند موجب ایجاد شناخت نسبی و اعتماد در مشتریان شما گردد.

بعنوان مثال اگر شما وارد کننده تجهیزات فنی و مهندسی هستید معرفی شرکت های همکار، ارائه گواهی معتبر نمایندگی و محیط کاری و تعداد کارمندان شرکت در صفحه درباره ما میتواند مشوق مناسبی برای همکاری افراد با شما باشد.

۳. عدم استفاده از تبلیغات

صفحه درباره ما محلی برای معرفی خود و ارتباط بهتر با مشتریان است. در این بخش نباید به معرفی محصولات خود و ارزش های آنها بپردازید بلکه از این فضا برای معرفی اهداف و سیاست های کلی شرکت استفاده کنید، اجازه دهید تا افراد با مطالعه صفحه درباره ما تا حد بیشتری با شما و تفاوت های اساسی شرکتتان با سایر رقبا آشنا شوند.

۴. استفاده از تصاویر شرکت و پرسنل

برای بیان داستان خود و یا شرکتتان میتوانید از تصاویر مناسب نیز بهره بگیرید، ارائه عکس هایی از محیط شرکت و کارخانه، همایش ها و نمایشگاه هایی که در آنها فعالیت داشته اید و یا حتی عکس پرسنل و مدیران شرکت در صفحه درباره ما میتواند تاثیر زیادی بر ایجاد این ارتباط و شناخت داشته باشد.

۵. معرفی مشتریان شاخص

صفحه درباره ما یا درباره شرکت مکان مناسبی برای معرفی مشتریان برگزیده خود و نظرات آنها در مورد شرکت و یا سایت شما است. از مشتریان خود بخواهید که نظر خود را در چند سطر کوتاه درباره شرکت شما و نحوه ارائه خدمات بنویسند و بخش ویژه ای در صفحه درباره ما به آن اختصاص دهید.
همچنین با معرفی همکاران تجاری و مشتریان شناخته شده خود در صفحه درباره ما براحتی میتوانید اعتماد افراد جدید را کسب کنید.

سه نمونه از طراحی صفحه درباره ما

۱. سایت شخصی

سایت آقای Justin Delabar یک نمونه مناسب برای طراحی صفحه درباره ما را استفاده کرده است که مناسب سایت های شخصی مانند سایت طراحان گرافیکی یا وبلاگ نویسان است. کوتاه بودن متن، ارائه اطلاعات شخصی، استفاده از تصویر، قرار دادن لوگو همکاران و یک نمونه نقل قول درباره سایت از مشتریان در کنار هم ظاهر زیبا و کارآمدی به صفحه درباره ما بخشیده است.

صفحه درباره ما برای سایت شخصی

یک نمونه درباره ما برای سایت شخصی

۲. سایت شرکت های کوچک

سایت paravelinc برای صفحه درباره ما و ایحاد ارتباط با بازدیدکننده به خوبی از تصاویر گروه خود استفاده کرده است. همچنین در ادامه نمونه ای از پروژه های انجام گرفته توسط گروه و همایش هایی که در آن حضور داشته اند قرار داده شده است. این نمونه از صفحه درباره ما انتخاب مناسبی برای شرکت های خدماتی و کوچک است. بررسی نمونه کارهای وبسیما در بخش طراحی سایت شرکتی میتواند ایده های جذابی را در این حوزه به شما معرفی کند.

صفحه درباره ما برای شرکتهای کوچک

یک نمونه درباره ما برای شرکتهای کوچک

۳.سایت شرکت های بزرگ و کارخانجات

در سایت B-Reel توجه ویژه ای به محتوا شده است، همچنین اولین پاراگراف به بیان اهداف و اساسنامه شرکت میپردازد. استفاده از تصویر همه کارمندان در کنار هم نشان دهنده برخورداری از پرسنل مناسب و همبستگی میان آنهاست. این نوع ارائه مطالب در بخش درباره ما میتواند انتخاب مناسبی برای شرکت های بزرگتر و یا کارخانجات باشد.

صفحه درباره ما برای شرکتهای بزرک و کارخانجات

یک نمونه درباره ما برای شرکتهای بزرک و کارخانجات

آیا شما هم ایده خاصی برای صفحه درباره ما در سایت خود بکار گرفته اید یا توجهی به آن داشته اید؟ تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

درحال بارگزاری ...